Dreaming of architecture, 2012, This outstanding publication contents author‘s projects and esseys of architecture from 1962-1988, for example „ The Earth as a Park“, „The House a s Sensation“, Non-material Architecture“ but also Conventional Houses or Traditional Ritual Buildings including proposes for finishing the Town Hall in Prague and other existing objects. Publication contents a big amount of drawn and photographed materials at 375 pages, size of the book 250x200 mm. The book is available in Gallery MK, Dlouhá 25, Praha 1, Czech Republic (phone 00420602249519)  or  www.milanknizak.com Dreaming of architecture, 2012, This outstanding publication contents author‘s projects and esseys of architecture from 1962-1988, for example „ The Earth as a Park“, „The House a s Sensation“, Non-material Architecture“ but also Conventional Houses or Traditional Ritual Buildings including proposes for finishing the Town Hall in Prague and other existing objects. Publication contents a big amount of drawn and photographed materials at 375 pages, size of the book 250x200 mm. The book is available in Gallery MK, Dlouhá 25, Praha 1, Czech Republic (phone 00420602249519) or www.milanknizak.com
Chuchma puch má | Aktuality | milanknizak.cz

Chuchma puch má

Chuchma puch má

Novinář Chuchma, který si hraje na kulturníka, se rozčílil, poněvadž jsem ve své knize „25 let v pichlavém sametu“ napsal, že Chuchma puch má.

Knihu si vyprosil v galerii Nová síň, kde jsem měl výstavu, že jí potřebuje k pořadu Jasná řeč. V tomto pořadu jí nijak nekritizoval. Asi si jí nepřečetl dost pozorně a ušlo mu, že „má puch“. Tehdy mu nevadilo, že je kniha hrubá, roztěkaná, gramaticky nedokonalá a „honitričská“. To všechno objevil až v článku pro LN XI/29. Asi mu dodal odvahy majitel Lidovek, soudruh Babiš, kterého v knize také kritizuji, ale o tom se Chuchma nezmiňuje, poněvadž by musel napsat, že Babišovi bych nepodal ruku ani v rukavici a to mu strach nedovolí.

Po vzoru totalitních novinářů vybral z publikace to, o čem ví, že čtenáře pobouří a o všem ostatním pomlčí. Podivuje se nad nepřítomností odpovědného redaktora, ale asi si plete dobu. V demokratickém systému žádné odpovědné redaktory nepotřebujeme a každý si může vydat co chce, dokonce i s gramatickými chybami.

Pana Chuchmu jsem nikdy neviděl, alespoň o tom nevím. Znám jen jeho jméno, které bývalo uvedeno pod nenávistnými články o mně a Národní galerii.

Tento novinář o mé práci ani o mém životě nic neví. Kdyby věděl, obávám se, stejně by neporozuměl, protože jeho kulturní povědomí je, podle jeho projevů, velmi povrchní.

Vytýká mi, že jsem proti těkavosti ve vzdělávání a zároveň je moje kniha těkavá. Těkavost mé knihy je záměrně použitý literární styl a vzdělanost je něco zcela jiného.

Nechci už dál reagovat na Chuchmovy nenávistné řádky. Autor patrně trpí nemocí zvanou „Knížák“, jako řada dalších lidí v české kultuře.

V každém případě mu děkuji za reklamu.

Prof. Milan Knížák

jeden z největších světových géniů všech dob

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com