Mutant 1, ze série Nový ráj, 1991, laminát, kov, akryl, cca 35x35x25 cm Mutant 1, ze série Nový ráj, 1991, laminát, kov, akryl, cca 35x35x25 cm
Dopis M. Knížákovi od doc. M. Periče | Aktuality | milanknizak.cz

Dopis M. Knížákovi od doc. M. Periče

Dopis Milanu Knížákovi od doc. Milana Periče ze dne 27.února 2015

Dobrý večer,

Připravuji příspěvek na plénum a stále více si uvědomuji absurditu situace na AVU. Připomíná to skutečně dobu padesátých let, kdy stádo ovlivněných a problematiky neznalých studentů, terorizovalo v čele s lidovým rektorem pedagogický sbor.

Jsem přesvědčen, že za situací ve škole /a nejen ve škole/ stojí "ideologická fronta", která to už několik let připravovala a organizovala. Většina slovutného sboru pedagogů se strachem tiše přihlíží a naivně doufá, že ten kdo není vidět nebude postižen. Nechápou, že nejde o jejich posty, o které budou stejně v brzké době připraveni, ale že v sázce je toho mnohem víc. Například  smysl AVU.

I když je to vlastně mizérie, převládá u mě pocit hrdosti, že se mohu společně s Vámi a studenty postavit proti podlosti a hlouposti.

Stále více se ukazuje, že současná česká společnost nechce chápat demokracii jako možný prostředek pro vlastní kultivaci a vývoj, ale jako revoluční klacek, kterým se zbavuje elit. Není to poprvé.

M. Perič

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com