Sny o architektuře, 2012, Tato výpravná publikace shrnuje autorovy projekty a úvahy o architektuře z let 1962 -1988. Obsahuje například projekty „Zeměkoule jako park“, „Dům jako pocit“, „Nehmotná architektura“, ale i konvenční domy či tradiční rituální stavby včetně návrhů Dostavby Staroměstské radnice a dalších existujících objektů.  Publikace obsahuje množství kresebních a fotografických ilustrací na 375 stranách, formát 250x200 mm.  Vyd. Nakladatelství Šmíra-print, s.r.o. Ostrava, Cena: 1250,-Kč. Publikaci můžete zakoupit v Galerii MK, Dlouhá 25, Praha 1, telefon 602249519 nebo elektronicky na www.milanknizak.com Sny o architektuře, 2012, Tato výpravná publikace shrnuje autorovy projekty a úvahy o architektuře z let 1962 -1988. Obsahuje například projekty „Zeměkoule jako park“, „Dům jako pocit“, „Nehmotná architektura“, ale i konvenční domy či tradiční rituální stavby včetně návrhů Dostavby Staroměstské radnice a dalších existujících objektů. Publikace obsahuje množství kresebních a fotografických ilustrací na 375 stranách, formát 250x200 mm. Vyd. Nakladatelství Šmíra-print, s.r.o. Ostrava, Cena: 1250,-Kč. Publikaci můžete zakoupit v Galerii MK, Dlouhá 25, Praha 1, telefon 602249519 nebo elektronicky na www.milanknizak.com
Dopis M. Knížákovi od doc. M. Periče | Aktuality | milanknizak.cz

Dopis M. Knížákovi od doc. M. Periče

Dopis Milanu Knížákovi od doc. Milana Periče ze dne 27.února 2015

Dobrý večer,

Připravuji příspěvek na plénum a stále více si uvědomuji absurditu situace na AVU. Připomíná to skutečně dobu padesátých let, kdy stádo ovlivněných a problematiky neznalých studentů, terorizovalo v čele s lidovým rektorem pedagogický sbor.

Jsem přesvědčen, že za situací ve škole /a nejen ve škole/ stojí "ideologická fronta", která to už několik let připravovala a organizovala. Většina slovutného sboru pedagogů se strachem tiše přihlíží a naivně doufá, že ten kdo není vidět nebude postižen. Nechápou, že nejde o jejich posty, o které budou stejně v brzké době připraveni, ale že v sázce je toho mnohem víc. Například  smysl AVU.

I když je to vlastně mizérie, převládá u mě pocit hrdosti, že se mohu společně s Vámi a studenty postavit proti podlosti a hlouposti.

Stále více se ukazuje, že současná česká společnost nechce chápat demokracii jako možný prostředek pro vlastní kultivaci a vývoj, ale jako revoluční klacek, kterým se zbavuje elit. Není to poprvé.

M. Perič

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com