V hospodě V hospodě "U trojek" S Pepou Steklým a Lídou Bučkovou, 1962
PRO LEŽ NENÍ OMLUVA | Aktuality | milanknizak.cz

PRO LEŽ NENÍ OMLUVA

Je válka.

Je samozřejmé, že k nám přichází tisíce uprchlíků a že je bezproblémově přijímáme a poskytujeme jim pomoc. To je naprosto v pořádku.

Problémem je (a to se děje při každém společenském otřesu), že jako první se mobilizují kriminální a semikriminální živly. Podvodníci, podrazáci, chytrolíni, zloději atd. Tahle armáda nastupuje nejdříve, stačí se podívat do historie. Děje se tak všude. V našem případě jak na Ukrajinské tak na České straně. Problémem je, že se o tom veřejně nemluví a zdá se, že záměrně. Připomíná to pozitivní diskriminaci, kdy se některé, například profesní, požadavky nemusí naplňovat, kdy se některé jevy záměrně přehlíží. Spravedlnost je krásné slovo, ale lepší je, když se jí podaří vnést do života společnosti.

Jsem naprosto srozuměn s tím, že budeme mít půl miliónů dočasných přistěhovalců, ale pokud jsou mezi nimi lidé, kteří se chovají negativně, je třeba použít stejná kritéria jako vůči většinové populaci. Skrývat pravdu znamená LHÁT. To by si měla naše vláda i naše média uvědomit.

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com