Nová asymetrie, 1983 Nová asymetrie, 1983
??? | Aktuality | milanknizak.cz

???

Vážený pane profesore,

připravuji komentář pro Fórum 24 o Vašich článcích k napadení Ukrajiny Putinovým vojskem. Chtěl bych Vás do něj poprosit o odpovědi na nížeuvedené otázky (také v příloze). Předem děkuji!

S pozdravem Jiří X. Doležal pro Fórum 24

Otázky:

Píšete: Nastoupila cenzura, osočování oponentů a neuvážené činy vlády. Kde prosím došlo k cenzuře, státnímu zákazu publikace nějakého textu či fotografie?

Píšete: (Fialova) hra na záchrance Ukrajiny, je směšná.V čem je prosím směšná pomoc ukrajinským uprchlíkům - lidem prchající před válkou - a dodávky zbraní, kterými se Ukrajinci brání okupační armádě?

Píšete: Počínání ukrajinského prezidenta na mne působí dojmem trapnéhoochotnického představení. Všechno se ve mně vzpírá uvěřit mu byť i jediné slovo. Vy máte nějakou představu o tom, jak by se měl správně chovat prezident velmi silnou jadernou mocností napadené země chovat? Mohl byste tu představu našim čtenářům přiblížit, prosím?

Píšete: Považuji pomoc lidem v nouzi jako něco samozřejmého, ale zneužívat takové pomoci, ať z kterékoliv strany, je nemravné. Pomoc poskytovanou cca 330 000 uprchlíků z Ukrajiny podle mých informací zneužívá pouze několik málo set ukrajinsko - maďarských Romů. Vy víte o nějakém jiném zneužívání?

Píšete (závěr Vašeho textu Fialový spasitel):  Co tedy zachraňujeme? Viděl jste prosím někdy fotografie z Buči? Nenapadlo Vás prosím, že zachraňujeme lidské životy, životy občanů země napadené agresivní totalitní velmocí, prosím?

Píšete: „Zastavte všechny války“(1968) Píseň kapely Aktual, která se zdá být opět aktuální Zastavte všechny války / votevřte všechny dálky / a nechte lidi milovat. Byl jste prosím tu písničku zazpívat Putinovi, který tu válku vyvolal a je samozřejmě ji schopen zastavit?

Píšete: To, jak herecký prezident Ukrajiny a zpozdilí Evropští politici rozdmychávají Ukrajinský konflikt, je nebezpečné. Jak prosím ukrajinský prezident a evropští politici rozdmýchali Putina k tomu, aby vojensky napadl Ukrajinu?

Píšete: Ukrajině ani Evropě nepomůže chudé a rozvrácené Česko. Zaznamenal jste prosím, že české zbraně Ukrajincům významně pomáhají při obraně jejich země? Máte v v textech řadu gramatických chyb: „zpozdilí Evropští politici rozdmychávají Ukrajinský konflikt“ ... „aby byli na Evropském jevišti dobře vidět...“

Napadlo Vás prosím někdy oslovit korektora, aby Vaši neznalost pravopisu napravil, prosím?

PhDr. Jiří Doležal

jxd@jxd.cz, +420 603 725 297, https://www.facebook.com/jiri.x.dolezal/ http://jxd.cz/, https://www.snailmutants.org/ https://orcid.org/0000-0001-8402-6125

 

Moje odpověď

Vážený pane Doležale,

Mám své názory, ty si ponechám a nebudu se Vám zodpovídat. Vaše útoky jsou mi lhostejné.

MILAN KNÍŽÁK, BLOKOVANÁ OSOBA NO IV. KATEGORIE NEBEZPEČNOSTI, REGISTRAČNÍ ČÍSLO 30277

P.S.

Otázky pana Doležala nejsou otázkami diskutéra, ale cenzora.

 

Další mail

Vážený pane profesore, srdečně děkuji za odpověď, jen prosím o zpřesnění - co znamená poslední řádek Vašeho emailu - "BLOKOVANÁ OSOBA NO IV. KATEGORIENEBEZPEČNOSTI, REGISTRAČNÍ ČÍSLO 30277"

S pozdravem Jiří X. Doležal

 

Moje odpověď

To je titul, který mě udělil komunistický režim, ale to byste měl, při Vašem vzdělání, vědět.

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com