Let's go to Africa, 2008, akryl, uhel, umělá hmota na dřevotřísce, 100x100 cm Let's go to Africa, 2008, akryl, uhel, umělá hmota na dřevotřísce, 100x100 cm
BUDEME ZNOVU ZAVÍRAT? | Aktuality | milanknizak.cz

BUDEME ZNOVU ZAVÍRAT?

Přečetl jsem si na Seznamu SZ prohlášení zástupce jakýchsi Českých Elfů Bohumila Kartouse, které bylo kabinetní ukázkou toho, jak se rodí totalita. Paní učitelka Martina Bednářová z pražské základní školy na Dlouhém lánu, byla zbavena možnosti učit pro údajné šíření nedemokratických názorů. Jak to, že někteří z nás vědí co je to demokracie a jiní ne. Je to patrně výsada Elfů, kterým se dříve říkali komunisté, alespoň to tak vypadá. Tím, že budeme tajit chyby jedné strany a zamlčovat klady strany druhé, neposloužíme ničemu. Demokracie, pokud je něčím, tak je pokusem o život v pravdě. Za komunistické totality jsme si užili falšování dějin, zúžený pohled na životní problémy, zákaz všeho, co jen zavánělo svobodou, upřímností, demokracií. Paní učitelka má být potrestána (nejlépe posazena do vězení), poněvadž si dovolila mít vlastní názor. Žák, který proti zákazu tajně natáčel při vyučování, se choval správně. Paní ředitelka by měla být vyznamenána.

Vidím to jinak. Žák by měl být důrazně potrestán, paní ředitelka propuštěna (poněvadž oba porušují přijatá pravidla). Paní Bednářová by měla pokračovat dál a řídit se vlastními morálními kritérii. Totalita chtěla mít z učitelů propagátory vlastního dogmatu. Demokratická společnost by měla pro učitele hledat osobnosti s nezávislým myšlením a s úctou k pravdě.

Co se týká současné situace v Evropě, nevím, kde je pravda a právo. Jsem proti každé válce a považuji napadnutí Ukrajiny Ruskem za zlovolný akt, ale odmítám zkreslovat situaci, zamlčovat fakta a falšovat dějiny. To přenechám Elfům, kterým nabízím emigraci na Ukrajinu.

Milan Knížák, zástupce Českých Volů.

 

21.4.2022

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com