Krysy táhnou do boje, 1968, písně kapely Aktual Krysy táhnou do boje, 1968, písně kapely Aktual
ČT O NOVÉM SVĚTĚ | Aktuality | milanknizak.cz

ČT O NOVÉM SVĚTĚ

Po létech zdravím a chtěl bych se otázat: včera jsem shlédnul v čt pořad Z metropole, tentokrát o Novém světě: ani jedna zmínka o Milanovi! Asi zřejmě u nás pevně uchycená nenávist až za hrob...

Tohle poslal 27.12.2020 na náš mejl Honza Patočka, starý kamarád, kterého jsem dlouho neviděl, poněvadž se před lety odstěhoval do Jižních Čech. Ano, je to ten syn proslulého fenomenologa profesora Patočky. Jediný nezdárný syn, který se vzpíral vzdělání, ale ono se do něj přesto dostalo. Pokud vím, žádnou školu ani učební obor nedokončil a rodiče z něj šíleli. Jeho dvě sestry jsou (doufám) úspěšné dcery slavného otce, ale Honza se vzepřel. Zažil jsem s ním spoustu příhod ve kterých se projevovala jeho prazvláštní nátura. Díky, Honzo.

26.12.2020 13:32 TV24 "Z Metropole Special" Milan Knížák působil na Novém Světě v letech 1962-1967 a tam vzniklo Aktuální umění. Řada jeho důležitých uměleckých aktivit se udála právě tam. Fotografie z Knížákova Nového Světa jsou publikovány v řadě odborných i laických publikací.

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com