Comics, 2013, akryl a papírová hmota na plátně, 140x140 cm Comics, 2013, akryl a papírová hmota na plátně, 140x140 cm
EU A MACRON | Aktuality | milanknizak.cz

EU A MACRON

Jeden z nejhorších evropských parazitů je francouzský prezident Macron. On je tím „moderním“ fašistou, který slovy o demokracii, liberálnosti a vstřícnosti maskuje napoleonskou touhu ovládnout Evropu či alespoň dostat se do jejího čela. Je to typický představitel generace, která ztratila úctu k hodnotám a posuzuje věci a jevy jen jejich účelností.

Jednotná Evropa je nepochybně správná a důležitá cesta, ale nelze to dělat násilně, tzn. vybourat příčky a stlouct jednu velkou králíkárnu.

Dávno před vznikem EU jsem viděl budoucnost evropského kontinentu jako celku. Když se mě v roce 1968 v New Yorku (kde jsem tehdy bydlel), ptali odkud jsem, odpovídal jsem I’m European, ale dávat lidi či státy dohromady lze jen evolučně, na základě dobrovolné spolupráce. Kdyby Evropská unie zůstala unií, tedy souborem spolupracujících svéprávných států a nezačala budovat superstát, mohla být situace na našem kontinentě výrazně přátelštější. Právě výše zmíněný Macron patří k těm, co by rádi vybudovali velký a imperativní Evropský stát, nepochybně s ním v čele. Francouzské žluté vesty, jejichž názory a program jsou mi zcela cizí, však dávají naději, že to s Macronovým osudem v politice nebude tak růžové.

 

 

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com