It’s me, 2010, akryl, uhel, papír a umělá hmota na plátně, 190x190 cm It’s me, 2010, akryl, uhel, papír a umělá hmota na plátně, 190x190 cm
Hrdinství hraje roli i v politice | Aktuality | milanknizak.cz

Hrdinství hraje roli i v politice

Politici ve svých kampaních slibují modré z nebe …. vzdor, změnu, neústupnost, razanci, neměnitelné postoje … V okamžiku, kdy se dostanou k moci, začíná jiná etapa. Všechno, co by mohlo ohrozit jejich znovuzvolení, je eliminováno. Už to nejsou bojovníci, ale rozumní fotříci, kteří přece nemohou ublížit těm chudákům lidem a tak jim nezbývá než opakovat chyby předešlých vlád, které tepali, když byli v opozici.

To je pozice současné Fialovy vlády. Fiala je člověk bez charizmatu, který chce být zadobře s co největším počtem lidí. Z velkolepých plánů hnutí Spolu, které vystřídalo zločinného Babiše, nevyrostlo nic nového … jen rezignace, další zvyšování státního dluhu, tzn. dluhu ležícího na nás na všech i na našich potomcích. Politik, pokud není sebevrah, pokud nejde nekompromisně za plněním svých slibů, je k ničemu. Všechno se mu rozsype pod rukama. Žádná vláda nemůže uspokojit všechny, to nelze. Je třeba stanovit zásadní priority a z nich necouvnout i když to bude pravděpodobně znamenat propad při příštích volbách.

Politik musí být sebevrah, jinak je špatným politikem.

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com