Asibásně Etwagedichte Probable poems, německý překlad M. Spielmann  anglický Paul Wilson Copyright M. Knížák, 1982 Asibásně Etwagedichte Probable poems, německý překlad M. Spielmann anglický Paul Wilson Copyright M. Knížák, 1982
Hrdinství hraje roli i v politice | Aktuality | milanknizak.cz

Hrdinství hraje roli i v politice

Politici ve svých kampaních slibují modré z nebe …. vzdor, změnu, neústupnost, razanci, neměnitelné postoje … V okamžiku, kdy se dostanou k moci, začíná jiná etapa. Všechno, co by mohlo ohrozit jejich znovuzvolení, je eliminováno. Už to nejsou bojovníci, ale rozumní fotříci, kteří přece nemohou ublížit těm chudákům lidem a tak jim nezbývá než opakovat chyby předešlých vlád, které tepali, když byli v opozici.

To je pozice současné Fialovy vlády. Fiala je člověk bez charizmatu, který chce být zadobře s co největším počtem lidí. Z velkolepých plánů hnutí Spolu, které vystřídalo zločinného Babiše, nevyrostlo nic nového … jen rezignace, další zvyšování státního dluhu, tzn. dluhu ležícího na nás na všech i na našich potomcích. Politik, pokud není sebevrah, pokud nejde nekompromisně za plněním svých slibů, je k ničemu. Všechno se mu rozsype pod rukama. Žádná vláda nemůže uspokojit všechny, to nelze. Je třeba stanovit zásadní priority a z nich necouvnout i když to bude pravděpodobně znamenat propad při příštích volbách.

Politik musí být sebevrah, jinak je špatným politikem.

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com