Bytový interiér, 1988 (beton, sklo, polštáře), Západní Berlín, Galerie DAAD Bytový interiér, 1988 (beton, sklo, polštáře), Západní Berlín, Galerie DAAD
Hyde park 13. 2.2014 | Aktuality | milanknizak.cz

Hyde park 13. 2.2014

Hyde park 13. 2.2014

Tento pořad s postkomunistickou poslankyní Martou Semelovou byl ukázkou projevu politické lůzy. Tato poslankyně KSČM veřejně demonstrovala až fanatickou lásku k totalitnímu režimu a jeho představitelům a používala lživé informace, aby se tak zalíbila určité části naší populace.

Prožil jsem 50 let v totalitním režimu a proto vím z vlastní zkušenosti, jak zločinný a pokleslý komunistický režim byl. Pokládám za nejhorší, že bral lidem důstojnost i když tvrdil, že „člověk to zní hrdě“. Lež měl komunistický režim ve štítu.

Považuji za ostudu a tragédii, že lidé jako M. Semelová mohou působit v Parlamentu a spolurozhodovat tak o osudu naší země. Její nehorázná prohlášení o invazi „spřátelených armád“, o zločinu na Miladě Horákové a popírání pronásledování statisíců lidí jsou zločinem, který špiní všechny ty, kteří pod komunistickou totalitou trpěli. Smetla se stolu vraždy na hranicích, nezákonné popravy a věznění i každodenní šikanu všech, kteří neprovolávali slávu komunistickému režimu.

Konfidenti StB jsou podle ní slušní lidé, kteří mají být připuštěni do veřejných funkcí. Tím, že tyto hrubé lži a urážky pronesla v České televizi se dopustila porušení zákona (nejsem právník, ale upozorňuji na paragrafy 260 a 403).

Jeden z tazatelů poukazoval na to, že v naší zemi je sebemenší podpora nacizmu perzekvována (a já s touto perzekucí souhlasím), na druhé straně dovolujeme, aby propagace totalitárního komunizmu, který je v zákoně uveden rovnocenně s fašizmem, zůstala nepovšimnuta, nepotrestána. Je to nefér a ukazuje to na to, že lidé s temnou minulostí mají stále dostatek síly, aby ovlivňovali dokonce i tak důležitou oblast našeho života jako je zákonnost.

Marta Semelová by se měla podle našich zákonů zodpovídat za svá tvrzení před soudem.

Současní zákonodárci si hrají na hlídací psy demokracie (alespoň jejich část), ale k takovýmto činům mlčí.

Milan Knížák

 

15.2.2014

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com