Z cyklu Relikvie, 1981 Z cyklu Relikvie, 1981
JSME ASI NEPOUČITELNÍ | Aktuality | milanknizak.cz

JSME ASI NEPOUČITELNÍ

Průzkumy veřejného mínění sdělují, že příští volby vyhraje Andrej Babiš. To považuji za katastrofální zjištění. Souhlasím, že současná vláda je slabá, nedostatečně pravicová a místo důrazné reformy nám předkládá směsici zmatených kroků. Souhlasím s tím, že předseda vlády Fiala je slabý, možná i nafoukaný a rozhodně nemá vlastnosti lídra, atd…. , ale jedná se o profesní nedokonalosti či osobní slabosti, ale stále se pohybujeme v obvyklém klimatu lidské společnosti. S Babišem se řítíme jinam.

Andrej Babiš je prototypem nízkosti, plebejskosti a neušlechtilosti. Současná katastrofální situace veřejných financí vznikla za jeho vlády a společenská situace jím modelovaná začala páchnout, ale na to jsme, bohužel, rychle zapomněli.

To, že se to současné vládě nedaří dát do pořádku je především proto, že společnost zdevastovanou Babišovým působením je nemožné rychle přesměrovat. K tomu přidávám, že ANO nepovažuji za politickou stranu, jen za kohortu Babišových sluhů a proto jimi   opovrhuji.

V současné době se dostávají do čela států figury diktátorů. Připomíná to situaci ze začátku 20. století. Doufám, že to nebude mít tak katastrofální následky.

Smutná je skutečnost, že působení těchto diktátorů, spíše diktátůrků, je pro současnou situaci většinou blahodárnější než tzv. demokratické vlády. Z toho jde strach.

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com