Znak Aktualu, 1967 Znak Aktualu, 1967
KDO NEOKRÁDÁ OSTATNÍ, OKRÁDÁ SEBE | Aktuality | milanknizak.cz

KDO NEOKRÁDÁ OSTATNÍ, OKRÁDÁ SEBE

Po mnoha letech jsem si koupil Lázeňské oplatky KOLONÁDA Mariánské Lázně 1856. Jsem tak trochu odborník na oplatky. Moje matka po dlouhá léta pracovala jako hlavní ekonomka v továrně na oplatky v Mariánských lázních, kde se právě tento typ oplatek vyráběl. Moje matka byla odsouzena být stále hlavní ekonomkou, poněvadž nebyla ve straně a tak, i když továrnu prakticky vedla, seděl nad ní vždy nějaký soudruh či soudružka, kteří většinou výrobě nerozuměli.

Tehdy stály oplatky málo. Poslední cenu co si pamatuji bylo asi 10 Kč za krabici v které bylo 10 ks oplatek. Dnes je jich ve stejné krabici 7 a prodávají se za necelých 100,- Kč. Jelikož v době mého dětství byly součástí platů i naturálie, byli jsme oplatkami zásobeni. Pamatuji si dobře jejich chuť i výrobu ….

Dnešní Lázeňské oplatky jsou nejen drahé, ale kvalitou se nedají s těmi původními srovnat. Oříškovo-cukrového posypu, který je vlisován mezi dva pláty je méně a je nepravidelně rozmístěn, okraje oplatek jsou poloprázdné. Vše podle pravidla, kdo neokrádá ostatní, okrádá sebe. A to neplatí jen pro lázeňské oplatky.

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com