HERMAFRODIT — M.K. rozmlouvá  s Petrem Volfem, vyd. Primus, Praha, 1998 HERMAFRODIT — M.K. rozmlouvá s Petrem Volfem, vyd. Primus, Praha, 1998
Koho volit | Aktuality | milanknizak.cz

Koho volit

Koho volit?

Když se dívám na výsledky anket (moc jim nevěřím, ale přesto tam určitá pravděpodobnost musí existovat) a vidím, jak se na prvních místech umisťuje Babišovo ANO, děsí mě to. Představa, že spolupracovník StB a člověk, jehož projev je plný vulgarit a sprostot a z kterého čiší touha urvat i politickou moc a který si k tomu zakoupil Mafru, tedy silné mediální centrum, mě naplňuje obavami o budoucnost České republiky. Jeho strana nemá žádný jiný program než Babišovu moc. Nestydí se dávat najevo svou vulgaritu a zdá se, že části české společnosti to vyhovuje. Opovrhuji těmi lidmi.

Hrubost, bezohlednost a přízemnost už v nedávné historii ovládly Evropu už několikrát. Zupácký nacionalizmus Adolfa Hitlera, Stalinův vražedný absolutizmus a Československá dělnická třída, kterou ovládalo několik kariéristů co neváhali poslat na smrt své soukmenovce jen aby se udrželi u moci. A něco podobného čiší i z pana Babiše. Varuji všechny, kteří přemýšlí o tom dát mu svůj hlas.

Druhá podobná strana je Okamurův Úsvit. I Okamura je agresivní, primitivní podnikatel, který chce získat body na politické scéně, aby tak posílil své ego i majetek. Nevládne samozřejmě takovým ekonomickým potenciálem jako Babiš a proto se zdá být méně nebezpečný, ale to může být jen začátek.

Je třeba ho včas zastavit.

Samozřejmě, máme tu ještě komunisty, které tentokrát uvádím až na třetím místě stupnice nebezpečnosti. I když jejich pozvolný, ale nepřetržitý pohyb směrem k získání moci je také velmi nebezpečný. Komunisté se nezbavili ničeho z toho co vyznávali jejich totalitní předchůdci a zdá se, že se toho ani zbavit nechtějí. Dostal jsem e-mail od člověka, který se podepsal jako Komunista, kde mě vyhrožuje smrtí v okamžiku, kdy se dostanou komunisté k moci.

Neberu to samozřejmě příliš vážně, ale ten člověk není sám, reprezentuje názor, bohužel, velké části členů KSČM.

ČSSD je derivací komunistů a jen z taktických důvodů se rozpakuje s nimi propojit. K jejich rozkladu teď nutně přispívá prezident republiky Miloš Zeman, který nezapomíná na potupu, kterou mu socani připravili při prezidentských volbách před 11 lety. I když mám se Zemanovým prezidentským chováním nebetyčné problémy, v tomto případě si přeji, aby se mu to povedlo. Jeho strana, tedy SPOZ je totiž jen slepencem nejrůznějších kariéristů a nemá šanci fungovat jako klasická politická strana, tedy nemá funkci ani na přežití i když se dostane na lukrativní politické pozice.

Mám také velké problémy s činnosti Karla Schwarzenberga. Hlavně jeho prezidentská kampaň mě vyděsila. Přesto beru obě pravicové strany TOP 09 a ODS jako tu lepší alternativu, přes všechny potíže s kterými se tyto strany potýkají. Volit je má smysl i když bych před TOPkou dával přednost ODS, která mě připadá méně prošpikovaná ambiciózními jedinci.

O Lidovcích neuvažuji. Tato stranička chce být v každé vládě a je proto ochotna se spojit s kýmkoliv. Až přijdou Čínani určitě si vedení KDU-ČSL nechá přeoperovat oči.

Rozhodl jsem se, že svůj hlas dám Svobodným (SSO) vedeným Petrem Machem. Ten, bohužel, nemá charizma velkého politického lídra, ale to co říká má smysl. Je to reálné, ryze současné a na pravicových hodnotách založené vidění světa. A tato strana je plná mladých lidí. To mi dává určitý optimizmus. Byl bych rád, kdyby se ke mě připojilo víc lidí.

Milan Knížák

P.S.

Tento článek je mým příspěvkem do volební kampaně.

Má volební píseň

BOLŠEVICI, SOCANI

OBA RUDÍ KROCANI

PRAVICE JE TAKY LEVÁ

NA PARTAJE BUDE SLEVA

DO VOLEB TÁHNOU ESTÉBÁCI

POSTARŠÍ I NOVÍ SVAZÁCI

VŠICHNI STAVÍ RAKEV SVOBODĚ

/: NEPONECHÁME NIC NÁHODĚ :/

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com