Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla v Českých zemích a na Slovensku od vystopovateloné minulosti do roku 1950, II. díl, vyd. NUCLEUS HK, 2005 Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla v Českých zemích a na Slovensku od vystopovateloné minulosti do roku 1950, II. díl, vyd. NUCLEUS HK, 2005
Korespondence s Hradem | Aktuality | milanknizak.cz

Korespondence s Hradem

Korespondence s Hradem

28.4.2014

Vážený pane prezidente Zemane,

Žádám Vás tímto o přijetí k osobnímu jednání. Považuji situaci v Národní galerii za velmi vážnou a jsem přesvědčen, že hlava státu by měla být o tom informována. Národní galerie pečuje o to nejcennější co máme. Bohužel, jsem před několika týdny onemocněl zápalem plic a proto se ozývám až nyní.

Žádám tímto o urychlené vyřízení mé žádosti. Jednání ministra kultury ve mně vzbuzuje podezření, že buď není schopen, nebo nechce čelit zneužití Národní galerie a obávám se, že velkou roli v tom hraje osoba sponzora KDU-ČSL pana Sekyry.

Zdravím

Milan Knížák

 

Vážený pane Knížáku, 2.5.2014

jménem prezidenta republiky Miloše Zemana Vám děkuji za zprávu ze dne 28. dubna 2014, ve které žádáte o osobní setkání ve věci možného zneužití Národní galerie.

Bohužel Vám musím sdělit, že osobní setkání s prezidentem republiky nebude možné uskutečnit, jelikož jeho program je v nejbližší týdnech již zcela plný.

Věřím, že tuto omluvu přijmete s pochopením.

S pozdravem

Kateřina Bimková

asistentka ředitele Sekretariátu prezidenta republiky

Vážená paní Bimková,  2.5.2014

Je mi líto, ale považuji to za neseriózní. Povinností prezidenta je přijmout čelního představitele kultury zvlášť, když jde o tak závažnou věc jako je Národní galerie. Pan prezident mě dobře zná a velmi se ke mě hlásil, když nebyl prezidentem. Pokud se o mé žádosti dozvěděl a odmítl, považuji to za nefér jednání. Nevěřím, že by si nenašel chvíli na naše setkání.

Vaši omluvu nepřijímám a zdůrazňuji, že osud Národní galerie leží i v prezidentových rukou a dopadne-li to špatně, část viny bude i jeho.

Nikdy se nestalo, aby mne někdo z čelních představitelů nepřijal. Nikdy jsem nežádal zbytečně. Vždy jen když šlo o závažný problém.

Žádám, abyste tento dopis dali panu prezidentovi přečíst. Já se ho na to určitě zeptám, poněvadž věřím, že budu mít šanci ho někde potkat.

Milan Knížák

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com