MILAN KNÍŽÁK - BEZ DŮVODU - Úvahy a dokumenty, vyd. Litera Praha, 1996 MILAN KNÍŽÁK - BEZ DŮVODU - Úvahy a dokumenty, vyd. Litera Praha, 1996
KULT SEM KULT TAM | Aktuality | milanknizak.cz

KULT SEM KULT TAM

U nás vládne kult osobnosti. Řada mladých asi neví co to je, ukáži jim příklady. Typický kulťák je Miloš Zeman a jako další Andrej Babiš, kteří, bohužel, dnes vládnou naši zemi a stahují ji čím dál tím víc do totalitních manýr. Nejhorší je, že je to mnoho lidem jedno. Velká část národa ukázala, že chce oslavovat totalitní hrdiny při pohřbu popového zpěváka Karla Gotta, který byl typickou ukázkou prorežimního umělce v době komunistické nadvlády.

Před několika dny se vrátil prezident republiky Miloš Zeman z Vojenské nemocnice, kde okupoval (podle médií) půl patra a měl i svojí kuřárnu. Pokud vím, v nemocnici se kouřit nesmí.

Proč by první muž státu to měl porušovat?

Kdo mu k tomu dal právo?

A kolik ho stál nadstandard, když měl tak velkou část nemocnice pro sebe?

Když se jdu léčit a nechci být dohromady s ostatními pacienty, musím platit nadstandard jako každý, kdo něco podobného požaduje. Je to normální a správné.

Když neplatí první muž státu, který má svůj plat a rozhodně větší než většina národa, proč bychom měli platit my?

Také chci půl patra, místo kuřárny třeba bazén a všechno zadarmo. Za komunistů to tak bylo. Pohlaváři neplatili za výhody. Myslel jsem, že už je to dávno pryč, ale jsem asi naivní.

Babiš říká, že Parlament je k ničemu, ale ústava hlásá opak. Parlament je náš nejvyšší orgán. Vláda, to jsou jen správní úředníci, nic víc. My je platíme a oni nám mají skládat účty. Říkám hned, že sprostého Babiše platit nechci, ale nikdo se mi na to neptá.

A dělný lid? Toho už je málo a politici se o jeho přízeň rvou, uplácejí ho na všech stranách a nejen penězi.

Naše společnost má ráda neshody, dokonce se nám líbí nadávky a udávání, proto s námi tak lehce manipulují totalitní pohrobci.

Ztratili jsme zbytky důstojnosti a je z nás nejednotné stádo, které může kdekdo ovládat.

Nedovedu si představit jak z toho ven.

 

 

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com