Romantická plavba, 1996-1997 ze série Počítačových obrazů, 100x125 cm Romantická plavba, 1996-1997 ze série Počítačových obrazů, 100x125 cm
LEŽ A NENÁVIST VÍTĚZÍ NAD PRAVDOU A LÁSKOU | Aktuality | milanknizak.cz

LEŽ A NENÁVIST VÍTĚZÍ NAD PRAVDOU A LÁSKOU

 

Novináři rádi přicházejí s bombastickými zprávami, planými metaforami, provokativními sděleními, aby na svůj text obrátili pozornost. Petr Zídek z Lidových novin se ve svém článku „Konec jistoty“ (středa 8.2.2017), projevil jako hlupák, který nejen, že nezná historii, ale používá ty nejprimitivnější výrazové prostředky. Kritizovat nově zvoleného amerického prezidenta jen za to, že byl demokraticky zvolen, poněvadž zatím neměl čas na nic jiného než na pokus začít plnit své předvolební sliby, je slaboduché.

Amerika se, bohužel, nakazila Evropou, které již dlouho vládnou kruhy bavičů, tzn. herců, moderátorů, populárních zpěváků a pokleslých univerzitních intelektuálů, jež si z neznámého důvodu říkají VIP a ještě z méně známého důvodu jim to společnost trpí. Tito VIP hlupáci, podporovaní politiky z té části co nevyhrála, se snaží zpochybnit demokratickou volbu jen proto, že nezvítězil jejich kandidát. Podstata demokracie je však právě v tom, že respektujeme většinové volby a pokud nejsme s jejich výsledkem spokojeni, máme šanci se zapojit do volebního klání. Demokracie, jako každý většinový systém, má svá omezení, ale jelikož jde o demokracii, nejsou menšiny pronásledovány, jako tomu je v totalitních systémech, ale respektovány. Toho řada menšinových uskupení zneužívá.

Hitler je pro Evropu symbolem hrůzné apokalypsy, která postihla půl světa. Dnes je velká móda zapomínat na druhou světovou válku a odvíjet dějiny až od roku 1945, alespoň u nás se tak děje. Hitler byl také svobodně zvolen, ale jím řízená společnost chtěla vytvořit z jeho přívrženců elitu s velkými privilegii a s touhou podrobit si zbytek světa.

Historie americké demokracie je zcela jiná než evropská. Srovnávání Trampa s Hitlerem je urážkou americké demokratické tradice.

U nás začínáme teprve dnes pociťovat důsledky Havlovy „nepolitické politiky“, jejího protekcionizmu a nezřízeného elitářství. Jen díky tomu mohl vyrůst obludný Babiš, který z pozice ministra financí tuneluje Českou republiku. Proti tomu by se měl novinář Zídek ozvat, ale k tomu v zemi, kde tentýž člověk vlastní polovinu médií, potřebuje trochu odvahy a profesionální cti. To evidentně Petr Zídek nemá.