Milan Knížák , katalog při příležitosti výstavy Palac Gorków w Poznaniu, 2001, Polsko Milan Knížák , katalog při příležitosti výstavy Palac Gorków w Poznaniu, 2001, Polsko
NEHLEDEJTE CHARISMATICKÉHO VŮDCE | Aktuality | milanknizak.cz

NEHLEDEJTE CHARISMATICKÉHO VŮDCE

Lidé jsou naivní, stále hledají charismatického vůdce a nechápou, jak je to nebezpečné. Stačí se podívat do nedávné minulosti. První polovina minulého století byla ve znamení dvou diktátorů: vraha Stalina a šílence Hitlera. Těch drobných „charismatických“ diktátorků byla celá řada. Vždy to končilo katastrofou. Druhá světová válka byla nejničivější etapou lidských dějin, největším ponížením člověka. Následující totalitní režimy v tom ponižování pokračovaly. Bláhoví jsou dnes ti, kteří volají po charismatické osobě. I Hitler a Stalin (a další) byli lidem milováni a voleni…. ?!

Volební systém přes všechny snahy učinit ho spravedlivým je nevyhovující. Rozhoduje množství a to je špatně i když nevím, jakým systémem to lze nahradit. Politik, který by měl být dnes předmětem zájmu, by měl být politicky i profesně stabilizovaný pracovník s pevným morálním profilem, zkrátka slušný člověk, který bude  s l o u ž i t  společnosti.

Potřebujeme normální vládu schopných úředníků, kteří si nebudou hrát na vládce, ale odpovědně plnit úkoly, které plynou ze života společnosti. Vláda má být neviditelná a stát chudý. O to bohatší by měli být občané.

Andrej Babiš si hraje na zachránce naší republiky a přitom je to její největší vykradač. Vše na něm je plebejské. Nechápu, že ho někdo může brát vážně. Probuďte se, voliči.

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com