Zcizené básně, 1995-1996 Zcizené básně, 1995-1996
NEJDRAŽŠÍ FRAŠKA V HISTORII | Aktuality | milanknizak.cz

NEJDRAŽŠÍ FRAŠKA V HISTORII

Koronavirová hysterie by byla dobrou fraškou, kdyby nikdo nezemřel. Nejtrapnější a nejgrotesknější jsou vystoupení českých politiků, jak vládních, tak parlamentních. Pokud si pamatuji, náš politicko-společenský režim se jmenuje PARLAMENTNÍ DEMOKRACIE. Znamená to, že nejvyšším zákonodárným, tedy život určujícím orgánem je DVOUKOMOROVÝ PARLAMENT. Vláda je jeho výkonný orgán, který má za povinnost uvádět přijaté zákony do praxe a fakticky řídit každodenní běh státu.

V posledním pořadu „Máte slovo“ vystupovala bývalá ministryně školství Valachová, členka jedné ze současných vládních stran, tedy plně zodpovědná za současný stav, ale prezentovala se jako „parlamentní disidentka“ a odmítala zodpovědnost za jednání vlády. Má-li problémy s vlastní stranou (věřím, že má) je třeba se distancovat. Když Hlupáček-Hamáček kope ČSSD hluboký a vlhký hrob, nemusí paní poslankyně obdivně tleskat, ale burcovat a odmítat podílet se na likvidaci demokracie.

K obecné šaškárně se připojili nejen zákonodárci, ale i výkonná moc. Policie se nechá zneužívat k postihům lidí s jinými názory, což se nebezpečně podobá poměrům za komunistické totality. K tomu vzniká dobrovolný sbor udavačů, kdysi nechvalně známý jako „pomocná stráž VB“ a naši soudci místo aby hlídali nezřízenou žravost těch, kteří jsou u moci, se klepou strachy a přihrávají mocným.

Nic u nás už neplatí, není nic jasně daného na co bychom se mohli odvolat. Ústava jakoby neexistovala. Neustálé obnovování nouzového stavu slouží především bezmezné manipulaci s finančními prostředky i s lidmi.

Za pomoci bojácných médií udržuje současná vládní skupina národ v trvalé nejistotě, strachu a obav z budoucnosti.

Vyzývám k občanské neposlušnosti, která smete současnou vládu a začne dbát na ochranu demokratických principů, které jsou už teď tak narušeny, že nevím zda je návrat k nim ještě možný. Obávám se, že jizvy v našich duších jsou nevratně hluboké.

29. ledna 2021

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com