Z cyklu Složené obrazy, 2020, komb. technika na dřevotřísce, 165x150 cm Z cyklu Složené obrazy, 2020, komb. technika na dřevotřísce, 165x150 cm
OSVÍTIL MĚ DUCH SVATÝ | Aktuality | milanknizak.cz

OSVÍTIL MĚ DUCH SVATÝ

Najednou je mi to jasné, Drahoš je Derviš. Ti se točí a točí a točí až vzlítnou. Údajně poletovali ve vzduchu, ale spíše jenom v hlavě. To nám se snažil předvést pan Drahoš v jednom ze svých volebních vystoupení, ale zatím to nedotáhl tak daleko, aby ho to vyneslo až do výšin Pražského hradu.

Určitě víte, co je Derviš, ale přesto si vám to dovolím připomenout. Je to arabský šaman, stoupenec islámské alternativní religiozity. Jestli on ten Drahoš není vyslán islámskými teroristy, aby nás svým tancem tak omámil, že otevřeme hranice a začneme stavět mešity?

Musíme být opatrní. Drahoš vyhlásil, že se nenechá vymazat z politického prostoru i když nevím, jaký politický prostor zatím ovládl. Volby nebyly o Drahošovi, ale o Zemanovi – Zeman ano či ne.

Prezidentský kandidát Drahoš ohlásil, že se bude ucházet o senát, nebo možná, že založí novou politickou stranu, třeba SNP – Strana neúspěšných penzistů.

Když se zpětně podívám na prezidentskou volbu, tak z hloučku poblázněných aspirantů si někdo podivným řízením vybral právě kandidáta Drahoše. Neměl šťastnou ruku a tak nám tady zbývá „kůl v plotě“.

Bývalí Dervišovi stoupenci hovoří o pokračování v boji občanskými nepokoji a možná i občanskou válkou, jak se zmínil v tisku agresivní novinář Tabery.

Samozřejmě, že nevěřím v občanskou válku, Češi příliš nebojují. Pohádají se u piva a maximálně jdou někoho udat. Také posílají anonymní dopisy, dnes spíš maily a SMS.

Nejsem obdivovatelem Miloše Zemana a nedal jsem mu svůj hlas, nedal jsem ho ani Dervišovi, ale volby nějak dopadly a my bychom si měli uvědomit, že vítězství, byť není naše, bychom měli ctít.

Milan Knížák

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com