Softhard (II 3270 fa Moser), výška 30,5 cm Softhard (II 3270 fa Moser), výška 30,5 cm
Stydím se | Aktuality | milanknizak.cz

Stydím se

Uráží mne, jak naši, většinou nevzdělaní a primitivní novináři, kteří mají za sebou jen pár povrchních textů, si dovolují kritizovat lidi a jevy, které je daleko přesahují a tím vytvářejí falešné obrazy a „blbou náladu“.

Mám na mysli text o Livii Klausové, kde jí slovenský novinář Peter Morvay z deníku SME označuje za starou tetu, která nic nedokázala, než že opečovávala manžela v prezidentské funkci.

Skutečnost je zcela opačná. Livie Klausová je erudovaná ekonomka, která se s velkou pokorou vzdala vlastní kariéry, aby nekomplikovala život Václavu Klausovi. Jako první dáma se věnovala aktivně charitě aniž vyhledávala objektivy televizních kamer a především co udělala, je renovace zámku v Lánech, který byl po generace komunistických prezidentů zanedbáván a pustošen a nedošel nápravy ani za působení Václava Havla.

Livie Klausová s velkou erudicí, energií, odvahou a vkusem vtiskla Lánskému zámku opět pečeť důstojnosti. Vycházela především z místních zdrojů a realizovala tento velkolepý čin s minimálními prostředky. O tom nikdo nemluví, poněvadž to nebylo viditelné politické gesto, ale dlouhodobá, každodenní práce.

Stydím se za hloupé a neurvalé novináře, kteří se vyrojili všude a podle své neschopnosti soudí i okolní svět.

I kdyby prezidentova žena neudělala nic, tak zaslouží úctu, která k této pozici patří, ale Lyvie Klausová dělala a stále dělá pro naši zemi víc než většina z nás.

Milan Knížák

 

17. ledna 2014

 

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com