koncert kapely Aktual k smutnému výročí invaze spojeneckých armád 1968, Václavské náměstí, 21. srpna 2016 koncert kapely Aktual k smutnému výročí invaze spojeneckých armád 1968, Václavské náměstí, 21. srpna 2016
SVĚT BEZ BUDOUCNOSTI | Aktuality | milanknizak.cz

SVĚT BEZ BUDOUCNOSTI

Náš svět nemá budoucnost, alespoň já si jí nedovedu představit. Zběsilost technické revoluce je tak velká, že se vymyká pochopení a vyvolává strach.

I když jsou statistiky ošidné, pro hrubý obraz stačí. Podíváme-li se na grafy spotřeby čehokoliv, na počty  věcí a jevů z odkudkoli, zjistíme, že nárůst je tak strmý, že to vzbuzuje strach. Tak tomu je ve všech oblastech.

Nové (miniaturizované nebo naopak makro) technologie nejen v komunikaci, ale ve všech oblastech, urychlily tzv. civilizační proces do tempa, kterému člověk se svým životním rytmem nemůže stačit. Revoluce v komunikačních mediích se stala novodobým opiem lidstva a tato narkomanie zasahuje všechny vrstvy společnosti.

LIDÉ SE ZAČÍNAJÍ ČÍM DÁL VÍC PODOBAT STROJŮM.

Centrální řízení umožňuje dokonalý servis a tím pádem i dokonalý a nepřetržitý dohled. Vzniká tak bezchybná společnost spokojených otroků. Je však třeba si uvědomit, že každá bezchybnost je nebezpečná, poněvadž v takovém případě i malá chyba znamená katastrofu. Čeká nás něco takového?

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com