Socha židle, 1964, dřevo, textil, pigment, disperse,100x40x45 cm Socha židle, 1964, dřevo, textil, pigment, disperse,100x40x45 cm
SVĚT SE BALÍ DO LŽÍ | Aktuality | milanknizak.cz

SVĚT SE BALÍ DO LŽÍ

Čím dál víc se mi zdá, že Ukrajinská válka je zárodkem nějakého většího konfliktu, při kterém chtějí USA za pomoci Evropy ovládnout většinu světa. Evropa je vtahována do konfliktu, zneužívána a ještě k tomu tleská. Spojené Státy jsou daleko a to jak přes oceán, tak přes Behringovu úžinu. Evropa by měla něco dělat, neboť by byla prvním bojištěm v případě nové světové války.

Rusko a Ukrajina se od sebe moc neliší. Obě země ovládají oligarchové, o demokracii nelze hovořit ani náznakem. Nevím, co nás vedlo k tomu, považovat Ukrajince za demokratičtější. Chápu, že napadnout druhou zemi je špatné, ale podíváme-li se na to realisticky, tak zjistíme, že animozita Ukrajinců vůči Ruskému obyvatelstvu na Ukrajině stála na začátku konfliktu. Zkorumpovaný prezident v tričku už sice mírně zapadá, ale stejně si nikdo v Evropě nedovolí otevřeně proti němu vystoupit, což opravdu nechápu.

Vždy mně nejvíce rozčílí a urazí věci, které vznikají okrajově, mimochodem. Televiznímu pořadu „Česko-Slovensko má talent“ bychom měli navrhnout změnu názvu na „Česko-Slovensko a Ukrajina mají talent“. Celý pořad je totiž přeplněn ukrajinskými cirkusáky. Jejich výkony jsou většinou excelentní, ale nejsou to Česko-Slovenské talenty. Jeden z malých podfuků, kterým je dnešní svět přeplněn. Svět se balí do lží.

 

 

 

 

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com