U tří znaků, 2001, akryl a umělá hmota na plátně, 200x145 cm U tří znaků, 2001, akryl a umělá hmota na plátně, 200x145 cm
VÁLKA NEMÁ VÍTĚZŮ | Aktuality | milanknizak.cz

VÁLKA NEMÁ VÍTĚZŮ

Válka je strašná a nemá vítězů, to je třeba si uvědomit. Jednostranná propaganda mně vždy vadí. Plně si uvědomuji, že přepad Ukrajiny Putinovým Ruskem je zločin, ale hysterie, která u nás vypukla a kterou podporuje vláda, mě vadí.

Jsem znepokojen jednáním ukrajinského prezidenta, který svými plamennými proslovy žene svět do globálního konfliktu.

I u nás se dějí podivné věci. Na webu se objevil text moravské pumpařky, kde popisuje jak u ní několik lidí z Ukrajiny načerpalo do svých aut benzín a ujelo bez zaplacení. Když zděšená volala na policii, tak jí řekli, že toho mají moc a nemohou přijet. Další den byla její stránka pro porušení pravidel…… zrušena.

Nevím jak to opravdu bylo, na webu bloudí spousta fám i záměrných lží, ale bylo-li tomu tak jak to vylíčila pí pumpařka, je to jasné vykročení zpět do totality. Jestli si někdo myslí, že zákazy, příkazy a pozitivní diskriminací dosáhne smysluplných výsledků, tak se mýlí. Vyvolá jen paniku a nevoli velké části občanů.

Nepochopil jsem odjezd našeho předsedy vlády na Ukrajinu. Podle mého názoru byla schůzka s prezidentem Ukrajiny zbytečná, ale vím o tom jen z medií a tak se možná mýlím. Stále si však stojím za tím, že ctít pravdu je třeba v každé době, nejen tehdy, kdy se nám to hodí.

 

17.3.2022

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com