Zátiší se sovou, ze série Počítačových obrazů, 1996-1997, 100x125 cm Zátiší se sovou, ze série Počítačových obrazů, 1996-1997, 100x125 cm
VĚDA POTVRZUJE NAŠI NESMRTELNOST | Aktuality | milanknizak.cz

VĚDA POTVRZUJE NAŠI NESMRTELNOST

Nedávno jsem si uvědomil, že člověk je nesmrtelný a asi nejen člověk. Zdá se, že všechno je nesmrtelné a věda dává k tomuto uvažování vhodné nástroje. Zákon o zachování hmoty a Zákon o zachování energie nám sdělují, že se nic neztrácí, jen proměňuje.

Když člověk umírá, jeho bytost se rozdělí na dvě části. Tělo se transformuje do jiné materie podle toho, kde je zanecháno a duše, mysl, zkrátka životní energie nemizí, jak nám říká zákon a tudíž se také do něčeho transformuje nebo existuje v jiné dimenzi.

Nejrůznější náboženství se nám snaží tuto dualitu vysvětlit za pomocí nejrůznějších institucí jako jsou Bůh, Bohové, Andělé, Ráj a Peklo, atp. Bůh, tak jak ho dnes chápu, je nepoznatelná entita, nelze o něm ani uvažovat. Popírat existenci Boha je marné. Většina vědců se bude asi vzpírat, že když Bůh není dokazatelný, tak neexistuje a jde jen o výmysl člověka.

Vidím to naopak, právě proto, že je nedokazatelný, nepředstavitelný, neuvažovatelný, existuje silně.

Tam, kde opouštíme území důkazů, začíná božská krajina.

Bůh neexistuje, proto je reálný.

 

 

 

Řeči rostlin už nerozumíme

Obrazů z oblaků si nevšímáme

Jemnost slov vyvanula

Děkuji a prosím jsou pojmy z vymyšleného Marsu

Zavalil nás liják banalit a necitelný jazyk vědy

Jen slunce při západu má barvu mědi

 

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com