Šaty malované přímo na tělo, 1985, komb.technika na plátně 175x600 cm Šaty malované přímo na tělo, 1985, komb.technika na plátně 175x600 cm
výročí 220 let AVU | Aktuality | milanknizak.cz

výročí 220 let AVU

Vážený pane profesore,

 

rád bych Vás tímto pozval k přátelskému přípitku a symbolickému zahájení oslav 220. výročí založení AVU, které se bude konat v úterý 10. září ve 14:00 hod. na zahradě AVU.

Budu rád, pokud se společně před zahájením akademického roku setkáme.

Při této příležitosti také představím rámcový program podzimních oslav 220 let AVU, jejichž velké zahájení je plánováno na 1. 10.

S přátelským pozdravem,

doc. MgA. Tomáš Vaněk rektor

Akademie výtvarných umění v Praze

tel: +420 220 408 211

tomas.vanek@avu.cz

www.avu.cz

Vyřizuje: Markéta Strnadová

tajemnice rektora

 

 

Představitelům dnešní AVU v Praze

Sděluji vám, že vaše anonymní pozvání nepřijímám. Současná Akademie neodpovídá hodnotovým kritériím, které jsme v roce 1990 přijali. Je jasné, že všechno se musí vyvíjet, ale to, čemu říkáte vývoj je jen skluz k pokleslosti. Za mého rektorování jsem se snažil, aby Akademie byla výjimečnou a osobitou uměleckou školou, která klade vysoké nároky jak na pedagogy, tak studenty. Současný pedagogický sbor je problematický a škola se mění v soubor kurzů pro ženy v domácnosti. (Tuto „nekorektnost“ uvádím záměrně.)

Budete oslavovat založení školy a přitom děláte vše, aby AVU byla průměrným učilištěm na středoškolské úrovni ovládaným plytkými módními trendy.

Prof. Milan Knížák

 

 

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com