Hlavně se stydím-Modlitba, 2006, akryl a uhel na plátně,190x190cm Hlavně se stydím-Modlitba, 2006, akryl a uhel na plátně,190x190cm
ZEMĚ ČESKÁ - DOMOV MŮJ | Aktuality | milanknizak.cz

ZEMĚ ČESKÁ - DOMOV MŮJ

Prezident Petr Pavel sice dobře vypadá, jezdí na motorce a vodí ženu za ruku. To je pozitivní.

Tak jak poslušně sloužil komunistům, sloužil i NATO. Jako prezident České republiky je trochu zmatený. Potácí se mezi pozicí a opozicí … Jeho výzvy k přijetí eura demonstrují jak málo mu záleží na národní identitě a tradicích České republiky. Hovoří o tom, že Češi mají být v první evropské lize. Nevím, co taková liga znamená, ani o ní nestojím. Nechci abychom závodili kdo bude první v plnění rozkazů EU. Měli bychom si zachovat samostatnost, pokračovat v tradicích a chránit demokracii.

Byli jsme mnoho let vazalem Sovětského svazu a je zbytečné, abychom se stali vazaly NATO nebo EU. Jsem zásadně pro nejužší spolupráci (nejen) evropských států, ale projekt Spojených států evropských, odmítám. Aby se v Bruselu (či jinde) rozhodovalo o všem a pro všechny je pro historicky diverzifikovanou Evropu absurdní a destruující.

Hradní tým Petra Pavla nefunguje. Napsal jsem po jeho zvolení dva dopisy, jejichž obsah jsem považoval za důležitý, ale ani na jeden nereagoval. (Dnes se již ukazuje, že moje varování bylo důvodné...) Možná, že mé dopisy ani neviděl, ale to ho neomlouvá, velitel zodpovídá za své vojáky.

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com