Romantická plavba, 1996-1997 ze série Počítačových obrazů, 100x125 cm Romantická plavba, 1996-1997 ze série Počítačových obrazů, 100x125 cm
Chuchma puch má | Aktuality | milanknizak.cz

Chuchma puch má

Chuchma puch má

Novinář Chuchma, který si hraje na kulturníka, se rozčílil, poněvadž jsem ve své knize „25 let v pichlavém sametu“ napsal, že Chuchma puch má.

Knihu si vyprosil v galerii Nová síň, kde jsem měl výstavu, že jí potřebuje k pořadu Jasná řeč. V tomto pořadu jí nijak nekritizoval. Asi si jí nepřečetl dost pozorně a ušlo mu, že „má puch“. Tehdy mu nevadilo, že je kniha hrubá, roztěkaná, gramaticky nedokonalá a „honitričská“. To všechno objevil až v článku pro LN XI/29. Asi mu dodal odvahy majitel Lidovek, soudruh Babiš, kterého v knize také kritizuji, ale o tom se Chuchma nezmiňuje, poněvadž by musel napsat, že Babišovi bych nepodal ruku ani v rukavici a to mu strach nedovolí.

Po vzoru totalitních novinářů vybral z publikace to, o čem ví, že čtenáře pobouří a o všem ostatním pomlčí. Podivuje se nad nepřítomností odpovědného redaktora, ale asi si plete dobu. V demokratickém systému žádné odpovědné redaktory nepotřebujeme a každý si může vydat co chce, dokonce i s gramatickými chybami.

Pana Chuchmu jsem nikdy neviděl, alespoň o tom nevím. Znám jen jeho jméno, které bývalo uvedeno pod nenávistnými články o mně a Národní galerii.

Tento novinář o mé práci ani o mém životě nic neví. Kdyby věděl, obávám se, stejně by neporozuměl, protože jeho kulturní povědomí je, podle jeho projevů, velmi povrchní.

Vytýká mi, že jsem proti těkavosti ve vzdělávání a zároveň je moje kniha těkavá. Těkavost mé knihy je záměrně použitý literární styl a vzdělanost je něco zcela jiného.

Nechci už dál reagovat na Chuchmovy nenávistné řádky. Autor patrně trpí nemocí zvanou „Knížák“, jako řada dalších lidí v české kultuře.

V každém případě mu děkuji za reklamu.

Prof. Milan Knížák

jeden z největších světových géniů všech dob

Odkazy

Kontakty

Prof. Milan Knížák, Dr. A


info@milanknizak.com